Realizując w naszej szkole założenia unijnego projektu „Jak stworzyć szkołę zjednoczoną w różnorodności”, w dniu 4 października nasze nauczycielki: G. Laska, S. Halman-Kulik i M. Chmielewska wzięły udział w konferencji dotyczącej tematyki zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży.
Zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku wydarzenie, miało na celu zwrócenie uwagi na w/w problem oraz wskazanie sposobów i narzędzi, które mogą być dla nas - pedagogów pomocne w codziennej, pełnej wyzwań pracy w środowisku szkolnym. Poza solidną dawką informacji na temat projektu „Młode Głowy”, którego celem jest rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, rozmówcy zwracali szczególną uwagę na to, aby współczesny nauczyciel był UWAŻNY, aby potrafił dostrzegać uczniów/ uczennice o większej wrażliwości.
Podsumowując, przytoczę słowa Martyny Wojciechowskiej, która była gościem specjalnym wydarzenia: „(…) My, dorośli, nie mamy pojęcia, z czym mierzą się dziś młodzi ludzie. Oddajmy im głos. Jeśli dziecko doświadcza hejtu, wtrącajmy się, nie zamiatajmy spraw pod dywan.”
Konferencję uświetnili swoją obecnością Ministra Edukacji Barbara Nowacka oraz Pomorski Kurator Oświaty Grzegorz Kryger.
Bogatsze o kolejną wiedzę i zainspirowane słowami twórców projektu „Młode Głowy” oraz przekazem debaty i paneli eksperckich (sędziowie, adwokaci, kuratorzy sądowi, psychologowie) wracamy do naszej szkolnej społeczności z nową energią i otwartym umysłem.
Uczymy się przez doświadczenie.
Ty i ja.
Razem możemy więcej.