30 września gościliśmy w naszej szkole Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Zajęcia "żywej lekcji historii" prowadził p. Krzysztof Górecki. W sposób niezwykle obrazowy  i namacalny nasi uczniowie mogli zapoznać się z tematyką: Długi wiek XIX, obejmującą okres od zaborów Polski, aż po 11 listopada 1918 r. Zajęcia poruszały zagadnienia powstań narodowo - wyzwoleńczych. Natomiast bogactwo strojów i uzbrojenia pozwoliło określić charakter i różnice powstań listopadowego i styczniowego. W tej pięknej wędrówce przez lata uczniowie spotkali postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, aby po 123 latach ciężkich doświadczeń spotkać wielkiego patriotę - Józefa Piłsudskiego.

Beata Kochanowska-nauczyciel historii