Przychodzimy do teatru na przedstawienie i nasycamy się opowiadaną nam historią, wsłuchujemy w muzykę, podziwiamy scenografię, kostiumy i wspaniałą grę aktorek i aktorów. Zastanawia nas, jak doszło do powstania spektaklu i co się dzieje poza sceną, a dzięki czemu możemy skupić się na pięknym efekcie pracy całego zespołu teatru? Uczestniczki i uczestnicy Kółka Mój Gdańsk z klasy III C mieli okazję zajrzeć za kulisy i dowiedzieć się, "jak działa Opera Bałtycka?" Uczennice i uczniowie byli na scenie, w orkiestronie, w garderobie, podążali zawiłymi korytarzami obiektu. O wszystkim szczegółowo opowiadała oprowadzająca dzieci edukatorka. A uwieńczeniem zwiedzania była możliwość obserwowania, jak ćwiczy balet podczas próby. To była wspaniała wizyta!

Więcej zdjęć na FB

Małgorzata Biernat