09.10-15.10.2022 nasi uczniowie oraz nauczyciele odwiedzili Barriero w Portugalii.  Projekt ENVIRONMENT 4 FUTURE -  odbywał się w Szkole Głównej Klastra Santo André School's w Barreiro. W ramach projektu odbywały się róże aktywności, jak: zwiedzanie starego miasta Barreiro i odwiedziny ściany Vills i Memory Space. Zostaliśmy przyjęci przez Burmistrza miasta Barriero. Odwiedziliśmy Smart City i TCB  azeitão (Quinta da Bacalhôa), Serra da Arrábida i Setúbal. Zwiedziliśmy Muzeum Elektryczności i MAAT i zabytkowe centrum Lizbony. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w szkole- w warsztatach „Odnawialne źródła energii” oraz Cultural Evening- międzynarodowy bufet. Podsumowanie projektu odbyło się w formie prezentacji: filmów/vlogów.

autor: M. Wilkołaska