W poniedziałek, 27 marca rozpoczęła  się kolejna edycja  Gdańskiego Tygodnia Zawodowca,  podczas którego można zapoznać się z ofertą szkół publicznych zawodowych i ogólnokształcących dostępnych na terenie miasta. Gdański Tydzień Zawodowca to organizowany przez Miasto Gdańsk projekt skierowany do młodzieży i rodziców uczniów szkół podstawowych w ramach którego, odbywa się szereg wydarzeń, będących wsparciem w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacji.

Uczniowie klasy 8b wraz z opiekunami uczestniczyli w debacie  z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych na temat wyzwań związanych z wyborem nowej ścieżki kształcenia oraz w wykładzie inauguracyjnym pt. "Sztuczna inteligencja i zawody przyszłości a wybór ścieżki edukacyjnej". Wykład poprowadził doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii Jarosław Marek Spychała. Wykład był próbą odpowiedzi na pytanie, jak rozwój sztucznej inteligencji zmieni w najbliższej przyszłości rynek pracy, czyli czym dzisiaj kierować się przy wyborze szkoły średniej. Uczniów naszej szkoły bardzo zainteresowała debata z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych na temat wyzwań związanych z wyborem nowej ścieżki kształcenia. Rad, co do wyboru nowej drogi, udzielał między innymi absolwent naszej szkoły Oskar Stabno. Finał Gdańskiego Tygodnia Zawodowca stanowią Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych, które odbędą się 1 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO przy ul. Żaglowej w Gdańsku.