W dniach 07.02.2022 r. – 11.02.2022 r. odbył się wyjazd nauczycieli do  Porto w Portugalii w ramach programu Erasmus +  Big World of Small Entrerpreneurs.

Szkoła goszcząca mieściła się w Pedroso nieopodal miasta Porto. Nauczyciele biorący udział w projekcie uczestniczyli między innymi w wielu warsztatach dotyczących zagadnienia przedsiębiorczości w edukacji czy zajęciach dotyczących coachingu i mentoringu. Uczestnicy poznawali projekty uczniów oraz absolwentów Colegio Claret dotyczących zagadnienia przedsiębiorczości, uczestniczyli w wykładach na uniwersytecie w Porto oraz pracowali nad międzykulturowym podejściem do wyzwań związanych ze zmieniającym się światem. W czasie wyjazdu nauczyciele zwiedzili historyczne centrum miasta Porto, podziwiali panoramę miasta, wybrali się w na spacer nad Ocean Atlantycki oraz na wycieczkę statkiem po rzece Duero.

autor: M. Piekarska