05 czerwca 2019 roku gościliśmy już po raz siódmy, na deskach naszej Sceny Teatralnej, gości ze szkół z województwa pomorskiego. O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy VII Wojewódzki Konkurs Teatralny Klas Integracyjnych "Snuj się, snuj bajeczko...", pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego pana Mieczysława Struka. W konkursie brali udział uczniowie z klas III - VIII. W jury mięliśmy przyjemność gościć panią Joannę Bernacką – Szreder, prowadzącą zajęcia teatralne w Domu Kultury na Morenie, która mimo swoich codziennych obowiązków znalazła dla nas czas, za co bardzo dziękujemy.

Wszystkie inscenizacje były dopracowane pod każdym względem, nic więc dziwnego, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”. Po długich, ale zgodnych obradach komisja ogłosiła werdykt: pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy VIII z koła teatralnego „Pogromcy sceny” ze  Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Tczewa, uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Tczewa, uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej Nr 24 z Gdańska oraz uczniowie klasy IIIb i koła teatralnego „Bajkolandia” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Gdańska. Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkie inscenizacje były dopięte na „ostatni guzik”, kostiumy, scenografia, rekwizyty były imponujące, a gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a na ręce przedstawicieli z każdej klasy zostały wręczone dyplomy oraz wygrawerowane statuetki.

Dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu: Szkolnej Rady Rodziców SP1, firmom Carrefour i Intel, a także Urzędowi Miasta Gdańsk oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego, mogliśmy ugościć naszych gości „małym co nieco”, a także nagrodzić każdego uczestnika, za co bardzo dziękujemy.

Wszystkie występy zasługiwały na Wielkie Brawa, a co najważniejsze podczas całego konkursu nie zabrakło dobrego humoru, radości z bycia razem i wspólnego przeżywania każdego występu.

Bardzo dziękujemy wszystkim wyjątkowym aktorom, których mięliśmy przyjemność podziwiać a także nauczycielom za trud w przygotowaniu swoich podopiecznych do występów. Doceniamy i dziękujemy za Wasze zaangażowanie i mamy nadzieję na powtórne spotkanie w przyszłym roku.

Organizatorzy:

Ewa Gruszka