W piatek, 10.05.2024 r., uczennice i uczniów klas I z naszej szkoły odwiedzili policjanci, którzy w ramach Projektu "Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza" przeprowadzii zajęcia propagujące bezpieczne zachowania na drodze.

uczymy-sie-bezpieczenstwa-na-drogach-pomorza-528348.jpg

W trakcie rozmowy policjanci poruszyli między innymi zasady korzystania z przejść dla pieszych, przypomnieli przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów, ale także rozwiali wątpliwości najmłodszych uczestników ruchu, odpowiadając na nurtujące ich pytania. Ponieważ podczas zajęć szczególnie podkreślano to, jak ważne jest, aby na co dzień nosić elementy odblaskowe, w ramach przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali od mundurowych prezenty w postaci świecących na niebiesko opasek, które znacznie poprawiają widoczność na drogach, zgodnie z zasadą „widzieć i być widzianym”.

Elementem projektu jest również konkurs na wykonanie projektu znaczka odblaskowego. Nasze pierwszoklasistki i pierwszoklasiści zgłosili swoje prace, a teraz z niecierpliwością oczekują wyniku obrad jury.

Małgorzata Biernat

--->więcej zdjęć na szkolnym profilu FB