Co czyni dziecko bezpiecznym w Internecie?

- chwila namysłu i podejmowanie właściwych decyzji.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak blisko wirtualny świat znajduje się a wręcz spotyka ze światem analogowym. W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w SP1 uczniowie mieli okazję skupić swoją uwagę na tym, jak te dwie przestrzenie na siebie oddziaływują.

Przez cały tydzień uczniowie wytężali szare komórki podczas przerw w konkursie „Mistrz Zagadek” oraz mogli wcielić się w role detektywów poszukujących bohaterów Internetu pośród uczniów naszej szkoły.

Na lekcjach informatyki sprawdzali swoją wiedzę oraz refleks w quizach o bezpieczeństwie w Internecie oraz oglądali filmy o zagrożeniach, jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu.

Na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Koordynatorzy:

Marlena Glinko