21 listopada to  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, symbolicznie podkreślający wagę solidarności z dziećmi po stracie bliskiej osoby.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza Szkoła włączyła się w obchody Dnia Tumbo, które z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, musiały odbywać się w ramach nauczania zdalnego.

Podczas obchodów Dnia Tumbo odbyły się zajęcia z wykorzystaniem scenariuszy oraz materiałów filmowych udostępnionych przez Fundację Hospicyjną.

Treści w nich zawarte miały za zadanie promowanie idei pomocy dzieciom i młodzieży w żałobie.

Uczniowie klas starszych otwarcie rozmawiali o uczuciach  po stracie bliskiej osoby, właściwie określając emocje towarzyszące żałobie.  Chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a nawet starali się wymyślać słowa pokrzepienia dla osób, które znalazły się w tak trudnej sytuacji, jaką niewątpliwie jest utrata bliskiej osoby. Efekty ich pracy widoczne są na licznie zgromadzonych przez nauczycieli plakatach.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 również poznały słonika Tumbo i  stworzyły piękne prace plastyczne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w obchody Dnia Tumbo.