W Ośrodku Kultury Morskiej wszystko jest możliwe. Uczniowie klasy 2G poczuli się, jak prawdziwi naukowcy! Podczas warsztatów poznaliśmy niezwykłe własności wody oraz innych cieczy. Dowiedzieliśmy się, co sprawia, że krople wody przyklejają się do szyby. Na wystawie interaktywnej poznaliśmy tajniki życia portu, sterowania i dowodzenia morską jednostką. Wiemy, jak funkcjonuje terminal kontenerowy oraz co można załadować do wnętrza kontenera. Wyjątkową atrakcją była „wyprawa morska” na pokładzie statku-muzeum „Sołdek”. Wędrując po pokładzie statku, szukaliśmy odpowiedzi na pytania związane z budową statku i pracą na morzu, dowiadując się różnych ciekawostek związanych z historią naszego statku. To była wspaniała wyprawa.

Więcej zdjęć na profilu facebookowym szkoły.

Grażyna Olesiuk i Agnieszka Richter