Szkolne koło patriotyczne przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego fundacji ''Skrzydła" pod tytułem: "Patriotyzm, Historia i Przyszłość". W ramach projektu na zajęciach historii i WOS prezentujemy filmy-reportaże, prezentacje oraz quizy
"Zaślubiny Polski z morzem", "Piaśnica", "Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu” to trzy tematy przewodnie.
Ta edycja tematyczne jest ściśle związana z naszym pomorskim regionem. Dzięki przystępnej formie filmowej uczniowie poznają działaczy społecznych i politycznych, polonijnych WMG, organizacji kaszubskich oraz przedstawicieli wojska i duchowieństwa. Wszyscy bohaterowie lat 1918-1940 swoją postawą –pracą, walką
i zaangażowaniem stanowili  polskość Pomorza. Generał Józef Haller, Józef Wybicki, major Henryk Dobrzański, ks. kmdr ppor. Władysław Miegoń, Antoni Abraham, bł. Alicja Kotowska czy Władysław Cieszyński to nasi bohaterowie. Dziś niejednokrotnie są zapomnianymi postaciami historycznymi, które warto przypomnieć i pamięć tę utrwalać. Młodzieży zaś wskazać jako wzór postaw patriotycznych do naśladowania w XXI wieku.
Partnerami obecnego wydania jest gdański IPN, Radio Gdańsk, a Patronat Honorowy objął Wojewoda Pomorski. Zespół koła patriotycznego.
A. Banasiak, B. Kochanowska, M. Śmiarowski