W sobotę, 1 czerwca, już po raz 26. odbył się rejs im. Macieja Płażyńskiego. Jak co roku wzięło w nim udział  kilkuset maluchów, którzy zostali zaproszeni przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Wolontariusze z naszej szkoły również uczestniczyli w wyprawie po wodach Zatoki Gdańskiej. Byli odpowiedzialni za przeprowadzenie gier i zabaw, w których uczestniczyli zaproszeni goście.

Dzień wcześniej wolontariusze uczestniczyli w przygotowaniach do rejsu. Podjęte zostały wówczas czynności organizacyjne: dmuchanie setek balonów, przygotowywanie stanowisk, strojenie… wszystko po to, by rubinowy rejs był niezapomnianym przeżyciem dla dzieciaków.

Wszystkim wolontariuszom dziękuję za zaangażowanie! A Juli i Weronice za „dopinanie” przedsięwzięcia.

Opiekun SKC: Agnieszka Banasiak