16.05.-20.05. 2022  mieliśmy okazje gościc grupę nauczycieli i uczniów  z projektu  Environment 4 Future.

Nasi goście zwiedzali Gdańsk, próbowali dania tradycyjnej kuchni polskiej oraz brali udział w warsztatach Reduce, Reuse, Recycle  oraz Lego Building City. Ponadto uczniowie stworzyli mini ogród przyjaźni przed naszą szkołą.

Efekt współpracy uczniów można było podziwiać podczas show Reused Clothes Fashion Show, który został zaprezentowany w trakcie Wieczoru  Kulutur. Podczas wieczoru Dyrektor SP1 Pan Robert Cyrta powitał naszych gości – nauczycieli,  uczniów oraz Rodziców uczniów, którzy gościli w swoich domach uczniów z projektu.

Tego dnia uczniowie wspólnie z rodzinami goszczącymi przygotowali pyszne potrawy kuchni polskiej, które zostały podane podczas wieczoru. Oprócz kuchni polskiej można było również posmakować tradycyjnych dań kuchni holenderskiej, portugalskiej, hiszpańskiej, tureckiej oraz szwedzkiej. To był niezapomniany wieczór, który dostarczył wiele wzruszeń. Dzięki tej wymianie możemy śmiało powiedzieć, że nasza szkoła zyskała nowych, międzynarodowych Przyjaciół!