Uczestnicy Kółka “Mój Gdańsk” w środę, 24.11.2021 r., wzięli udział w spacerze z cyklu Gdańskie Miniatury, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej. Podczas wydarzenia przewodniczka, Pani Ewa Czerwińska, pokazała i opowiedziała uczennicom i uczniom o obiektach, które kiedyś znajdowały się na terenie naszego miasta, a niedawno były tematem badań archeologicznych; o tych, które zostały zniszczone w czasie wojny i zostały odbudowane, a także o tych, które przetrwały wojnę, a zostały zburzone, a w ich miejsce powstały inne budowle. Uczestnicy wycieczki prześledzili też historię obiektów, które zostały wybudowane już po wojnie, a teraz nie stanowią ozdoby miasta. Czy należy traktować je jak zabytki, symbole swoich czasów, czy może należy zburzyć?

Wszystkie te rozważania wiodły ku spojrzeniu w przyszłość architektoniczną miasta, która będzie przecież zależeć od tych, którzy teraz są jeszcze uczennicami uczniami...

Prowadząca Kółko “Mój Gdańsk”

Małgorzata Biernat