Uczestnicy projektu „Klimatyczna klasa” – uczniowie kl. 2D po jego zakończeniu spotkali się z wicedyrektorem szkoły panią Katarzyną Niziołek. Jako mieszkańcy nadmorskiego Gdańska na prezent dla zaproszonego gościa wybrali wykonany wcześniej z plastikowej butelki oraz słomek żaglowiec. Na żaglach z pomocą wychowawcy w oparciu o zdobyte podczas kolejnych lekcji wiadomości umieścili najważniejsze postulaty dotyczące poprawy klimatu i jakości powietrza. Mianowali panią Dyrektor kapitanem statku i wyrazili nadzieję, że cała "załoga" będzie wspólnie przestrzegać ekologicznych zasad zamieszczonych na "płótnie" żagla. Pani Dyrektor podziękowała klasie 2D za udział w tak ważnym projekcie i zaangażowanie oraz wyraziła przekonanie, że będziemy wszyscy wspólnie kontynuować realizację wskazanych postulatów w codziennym życiu. Przypomniała również o tych spośród nich, które od dawna są realizowane w naszej szkole (między innymi eliminowanie jednorazowych talerzyków w stołówce, dbanie o tereny zielone przynależne placówce, udział szkoły w akcji Rowerowy Maj promującej pokonywanie drogi do i ze szkoły na rowerze lub hulajnodze). Obiecała także, że dołoży wszelkich starań, by wprowadzać kolejne rozwiązania w szkole i jej najbliższym otoczeniu służące poprawie klimatu, a tym samym jakości naszego życia i życia kolejnych pokoleń.

Beata Sowa