Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to święto ważne dla każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz w celu kształtowania postaw patriotycznych u młodego pokolenia Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariusza Zaruskiego zorganizowała szereg działań upamiętniających 100 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli, znów znalazła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. W dniu dzisiejszym odbyły się apele dla najmłodszych klas, w klasach IV- V nauczyciele muzyki wspólnie śpiewali z dziećmi pieśni patriotyczne, w klasach VI- VII odbyły się apele pod kierunkiem pani Magdaleny Link oraz przy akompaniamencie muzycznym pań Joanny Szyszko i Beaty Kochanowskiej. Uczniowie mogli także posłuchać literatury patriotycznej, którą w bibliotece prezentowała pani Mirosława Kościelska. Natomiast podczas długich przerw pan Mirosław Śmiarowski z podkładem muzycznym karaoke zachęcał uczniów do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Koordynator- Beata Kochanowska