Przygotowania do obchodów Święto Niepodległości w klasach 1-3 przebiegały pod hasłem „Jesteśmy patriotami – recytujemy, śpiewamy i o Polsce pamiętamy”. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami oglądali okolicznościowe filmy edukacyjne i prezentacje, wykonywali biało-czerwone dekoracje swoich sal, utrwalali znajomość  symboli narodowych. Zwieńczeniem tych działań były uroczyste apele przygotowane przez klasę 2D oraz koło muzyczne klasy 3F. Po obejrzeniu i wysłuchaniu montażu słowno-muzycznego dzieci z poszczególnych klas prezentowały na scenie sali teatralnej najpopularniejsze pieśni patriotyczne. Nie mogło też zabraknąć wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Środa – 10 XI oraz poniedziałek – 15 XI była w naszej szkole dniami podniosłymi i radosnymi.