Po II wojnie światowej Grodno wraz z okolicami zostało włączone do Białoruskiej SRR. W ten sposób rodzina pani Reginy dowiedziała się, że już nie mieszka w Polsce. We czwartek uczniowie kl. VIII c i VIII d mieli okazję wysłuchać wspomnień p. Reginy Kiełbasy z domu Michniewicz. W ciekawej i wzruszającej historii uczniowie dowiedzieli się o:tęsknocie za ojczyzną, biedzie i niedostatku żywności, marnych możliwościach edukacyjnych, perypetiach związanych z powrotem do ojczyzny, pierwszej kolacji w Polsce i wielu innych zdarzeniach. Dodam, że pani Regina była pod wielkim wrażeniem młodzieży, która w skupieniu wysłuchała wspomnień. Pani Reginie z całego serca dziękujemy za przybycie i podzieleniem się swoją historią!

Agnieszka Banasiak