Spotkanie w ramach ERASMUS PROJEKT “BIG WORLDS OF SMALL ENTREPRENEURS” czyli WIELKIE ŚWIATY MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW odbyło się w szkole w Montefalco i Castel Ritaldi  we Włoszech.

W ramach projektu odbywały się róże aktywności, jak: ceremonia powitania w ratuszu  z burmistrzem miasta i dyrektorami szkoły, zwiedzanie starego miasta i Museum “San Francesco” oraz pokaz miotaczy flag na głównym placu Montefalco. Uczestniczyliśmy w warsztatach, zajęciach i dyskusjach na temat planowania kariery, zagadnień kulturowych, zintegrowanego podejścia pomiędzy nauczaniem a rozwojem przedsiębiorczości oraz w szkoleniu VR&AR. Odbyliśmy warsztaty w bibliotece Sacro Convento w Asyżu pt.: ”Zachowanie i restauracja starożytnego manuskryptu", zwiedziliśmy Bazylikę di S.Francesco i stare miasto w Asyżu. W ramach poznania różnorodności regionu Umbria, zapoznaliśmy się z prowadzeniem winnicy “Cantina Tabarrini” i zwiedziliśmy  wioskę Castel Ritaldi.

Wymiana spostrzeżeń i uwag pomiędzy nauczycielami z pięciu krajów: Włoch, Turcji, Portugalii, Grecji i Polski była bardzo cennym doświadczeniem.