„Mój tajemniczy mózg”, to mini projekt edukacyjny, w ramach którego uczniowie klas 1-3 odkrywali niezwykłą moc fantastycznego, genialnego i oryginalnego mózgu.

Głównym celem naszego projektu było zorganizowanie wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju, TYGODNIA MÓZGU. Na potrzeby rozruszania szarych komórek, wykorzystując dobrodziejstwa Internetu, zorganizowaliśmy  „Gimnastykę mózgu”, w której to  uczniowie, korzystając z różnych stron internetowych,  rozwiązywali  krzyżówki, sudoku, logiczne zagadki, łamigłówki, grali „w planszówki”. Klasy pierwsze wykonały gazetkę „Sekrety mózgu”, na której zamieściły swoje prace plastyczne na temat budowy i funkcjonowania mózgu. Klasa 1F doskonaliła pamięć, koncentrację, koordynację ruchową w zabawie „Wielka stopa” i Memory słuchowe. Uczniowie poznali różnorodne techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadomili sobie, jak ważne w ich życiu jest prawidłowe odżywianie mózgu i aktywność fizyczna w ich wieku. A zdobyte wiadomości o mózgu, z pewnością przydadzą im się w codziennym życiu.

Grażyna Olesiuk i Natalia Czerwińska