Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony w dniu 5 XII 2019 roku to okazja do tego, aby wyrazić uznanie i podziękować uczniom naszej szkoły, a także Dyrekcji, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu, Kołu SKC, Nauczycielom, Rodzicom za entuzjazm, zaangażowanie i czas poświęcony na Wolontariat!

Niesienie pomocy innym – potrzebującym, wychowanie ku dobru, empatii i tolerancji, promowanie wartości humanistycznych i ekologicznych to misja naszej szkoły. Realizujemy ją działając w środowisku lokalnym, gminie, poza granicami kraju. Współpracujemy z licznymi instytucjami i stowarzyszeniami angażując się w akcje charytatywne: - „Funzi Primary School w Kenii” – zbiórka dedykowana uczniom szkoły kenijskiej, cykliczna, - „Nie jest kolorowo” - zbiórka przyborów szkolnych dla polskich placówek edukacyjnych na Litwie (Stowarzyszenie Traugutt), - „Pola Nadziei” - zbiórka na rzecz Hospicjum im. ks. Dudkiewicza w Gdańsku, - „Tak pomagam” - zbiórka prowadzona przez Bank Żywności (pomoc dla parafii Bożego Ciała), - WOŚP – ogólnopolska zbiórka na doposażenie szpitali, - „Pomóż mi człowieku” - zbiórka dla schroniska dla zwierząt „Promyk”, - „Dzień Tumbo” - zbiórka dla dzieci i młodzieży w żałobie, - „Wigilijne dzieło pomocy” - zbiórka na rzecz hospicjum w Sopocie, - akcja ulotkowa na rzecz budowy boiska – Budżet Obywatelski, - „Dzień Seniora” - akcja wspierania osób starszych, mieszkańców Moreny, - „Bądź kumplem, nie dokuczaj” - warsztaty SKC – promowanie postaw empatii i życzliwości, - „Pomagamy uczniom klas pierwszych” - wolontariat Samorządu Uczniowskiego, - „Pomagamy dzieciom – dzielimy się talentami” - wolontariat w świetlicy szkolnej.