Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, aby przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła również nasza szkoła.

W poszczególnych klasach zostały przeprowadzone zajęcia przybliżające uczniom najważniejsze informacje o prawach dziecka – historii ich powstania, najważniejszych dokumentach stanowiących    o prawach najmłodszych oraz zapisach zawartych w Konwencji o prawach dziecka. Uczniowie przygotowali szkolną gazetkę oraz zilustrowali poszczególne prawa. Na podsumowanie zdobytej wiedzy dzieci rozwiązywały quizy utrwalające omówioną tematykę. Dominujący w tym dniu kolor niebieski symbolizował łączność ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim Uczestnikom

Andżelika Rożnowska

(szkolny koordynator akcji)