03 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Dlaczego „z”? Osoba nie jest niepełnosprawna – osoba ma niepełnosprawność. Prezes Fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska powiedziała, że w relacjach z osobą z niepełnosprawnością warto zawsze „stosować język włączający, który odnosi się do ludzi z szacunkiem”. Warto używać języka, który stawia osobę na pierwszym miejscu. Niepełnosprawność to tylko jedna z cech człowieka. Nie definiuje i nie powinna definiować całkowicie.
W naszej szkole jak co roku odbyły się lekcje poświęcone tematyce osób z niepełnosprawnością. Uczniowie mogli zapoznać się z gazetkami tematycznymi w szkole. Zorganizowano konkurs literacko-czytelniczy dla uczniów klas 1-8 „Czytam i rozumiem”. Całości wydarzeń towarzyszył Kiermasz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tratwa”, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.
Nauczyciele współorganizujący kształcenie