3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie naszej szkoły tego dnia ubrali się na kolor żółty na znak solidaryzowania się z osobami niepełnosprawnymi. Jednym z tematów tegorocznych obchodów w naszej szkole było Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD). Aby pokazać naszym uczniom, że osoby z niepełnosprawnością ruchową, z MPD na co dzień zmagają się z wieloma trudności, lecz większość z nich, mimo tego, stara się nie poddawać, być samodzielna, aktywna, zaprosiliśmy chętnych do udziału w warsztatach sensorycznych ( rysowanie stopą, układanie wieży z drewnianych klocków, „węża” z domina, „Studni” z patyków w rękawicach kucharskich). Uczniowie sami zobaczyli, że wszystkie te czynności wykonywane z ograniczoną możliwością ruchów palców nie były proste. Wymagały więcej czasu, ale przy wytrwałości, czasami pomocy lub wsparcia drugiej osoby stały się wykonalne. Dlatego dla osób niepełnosprawnych tak ważne jest zrozumienie, cierpliwość i akceptacji ze strony osób pełnosprawnych. Oprócz tego, jak co roku klasy młodsze wykonały plakaty dotyczące ich postrzegania osób niepełnosprawnych, odbyły się konkursy m.in. „Czytania ze zrozumieniem”, wykonane zostały dekoracje na holach, przygotowane zostały scenariusze zajęć, odbył się kiermasz prac wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej”, a także kiermasz słodkości przygotowany przez klasy integracyjne. Dziękujemy Uczniom za liczny udział w przygotowanych zajęciach, za „kolor” żółty, za wspólnie spędzony czas.

Nauczyciele wspomagający