Pod takim hasłem 20.02.2020 r. odbył się w bibliotece szkolnej szkolny konkurs pięknego czytania dla klas trzecich, zorganizowany przez panią Elwirę Worzałę. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, literatury dziecięcej i biblioteki szkolnej, która wspiera proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły. Podczas konkursu dzieci zmierzyły się z fragmentami opowiadań Wandy Chotomskiej z serii "Martynka". Jury w składzie pani Beata Morawska i pani Jolanta Rusinowicz oceniły konkurs następująco: pierwsze miejsce - Julia Leyk, drugie ex aequo - Emilia Langmesser i Zuzanna Sokołowska, trzecią nagrodę zdobył Jakub Burski. Wyróżnienia otrzymali: Milena Lewandowska, David Stasiak, Aleksander Zachulski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.