W piątek- 7 grudnia 2018r. uczniowie klasy 2 B wyruszyli na pomoc św. Mikołajowi. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy skrzaty uwijają się w ukropie by zapakować prezenty i załadować je na sanie. Ich pracą zarządza Święty Mikołaj. Rozwiezienie prezentów do tysięcy dzieci, to dla św. Mikołaja logistyczne wyzwanie. Potrzebna była nasza pomoc! Podczas warsztatów wcieliliśmy się w rolę pomocników Mikołaja. Pomogliśmy reniferom w jakiej kolejności ułożyć prezenty na saniach, żeby było im najwygodniej. Sprawdziliśmy, czy Góra Gradowa, gdzie mieści się Centrum Hewelianum, to dobre miejsce na lądowisko dla Mikołaja? Nasza pomoc została nagrodzona brawami, a dla najszybszych pomocników z każdej grupy były nagrody! W 60 minut odbyliśmy też podróż „Dookoła Świata”! To możliwe tylko w Centrum Hewelianum. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od poznania tajemnic wnętrza ziemi. Kolejna strefa poświęcona była Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Kawałek dalej byliśmy w strefie Afryki. Z Afryki dotarliśmy do odległego kontynentu, czyli Australii. Przy zejściu na niższą kondygnację na podróżników czekało wielkie igloo, prawdziwy lód oraz.... ukryta góra lodowa. W strefie Antarktydy można było podziwiać zorzę polarną. Następnie trafiliśmy do Ameryki Południowej i Ameryki Północnej. Podróż „Dookoła Świata" zakończyła się w Europie. Te niezwykłe przygody sprawiły nam wiele radości i pogłębiły naszą wiedzę!

Klasa 2B wraz z wychowawczynią Grażyną Olesiuk