W poniedziałek 14.11.2022 r. z inicjatywy p. Pawła Kołodziejka odbył się kiermasz charytatywny pod hasłem „ Soul Cake - Wypieki łączą”.

Całkowity dochód w kwocie 1500, 01 zł. został przekazany na pomoc dzieciom z kenijskiej szkoły w Funzi /Primary School/.

Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali wypieki, które związane są z tradycjami różnych kręgów religijnych oraz kulturowych:
- „Uszy Hamana” (tradycyjne ciastka związane ze świętem Purim – judaizm; symbol dobroczynności i wolności );
- "Amoniaczki" (Polska, symbol tradycji i rodziny);
- "Totebeinli" (Szwajcaria, symbol tych co zmarli)
- "Ma'amoul" (Liban, Syria) - koniec święta Ramadan w islamie, symbol pojednania o otwartości
- "Leja" (Kenia) - symbol naszych przyjaciół z Kenii

W ten sposób uczymy jak budować mosty, by być otwartym na bliźniego.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za wielkie serce i zaangażowanie w pomoc dla dzieci z Kenii!

Ekipa SP1 dla Kenii
Magdalena Chmielewska