Ostatnie spotkanie w ramach zajęć Kółka “Mój Gdańsk” było silnie związane z postacią niezwykłego gdańszczanina, jednego z tych, określanych mianem: Wielcy. Jan Heweliusz - astronom, rajca, piwowar.

Uczniowie klasy II c wybrali się na spacer “Szlakiem Heweliusza”, czyli obok miejsca, gdzie prawdopodobnie stały kamienice, na dachu których mieściła się słynna postrzegalnia gwiazd. Obok Ratusza Staromiejskiego, gdzie Jan Heweliusz pełnił funkcję publiczną, a przed którym stoi jego pomnik. Aż wreszcie do kościoła św. Katarzyny, do Muzeum Nauki Gdańskiej, w którym obszerne pomieszczenie poświęcone jest wielkiemu astronomowi.

Nie obyło się bez wspinaczki :) Uczniowie weszli na wieżę kościoła, aby podziwiać przepiękne widoki. Po drodze można było obejrzeć, a nawet usłyszeć, jak grają karyliony. Nagrodą za wysiłek była kolejna pieczątka w książeczce zdobywców Korony Starego Gdańska. Koniecznie trzeba było to uczcić wspólnym lodozajadaniem :)

Opiekun Kółka “Mój Gdańsk”

Małgorzata Biernat