W czwartek, 13.10.2022 r., klasa III C wraz z Ewą Kowalską, autorką portalu iBedeker odkrywała "Tajemnice gdańskich autobusów i tramwajów". W ramach tego projektu uczennice i uczniowie odwiedzili zajezdnię tramwajową na Strzyży, po której podróżowali specjalnie udostępnionym dla nich tramwajem. Podczas tej przejażdżki Pani Ewa przybliżała dzieciom ciekawostki związane z historią i teraźniejszością gdańskiej komunikacji miejskiej. Z kolei pani motornicza zaprezentowała, jak kieruje się tramwajem. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o tym, jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej, a jakie sytuacje mogą być niebezpieczne lub niemiłe dla pasażerek i pasażerów. Pamiątką z wizyty będzie pięknie wydana książeczka od Gdańskich Autobusów i Tramwajów, którą dostało każde dziecko, a także puzzle od gdańskiej artystki, Magdy Benedy dla klasy III C.

Wychowawczyni klasy III C
Małgorzata Biernat