15 maja odbyła się  wyjątkowa uroczysta gala XX Gdańskiej Edycji Konkursu Nastolatków „ Ośmiu Wspaniałych” pod patronatem Prezydent Miasta Gdańska. Ideą konkursu jest propagowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych i szlachetnej działalności na rzecz potrzebujących. Nagradzani są młodzi ludzi, którzy z własnej woli pomagają innym, są wolontariuszami, a ich działalność jest wzorem dla rówieśników. Organizatorem gdańskich edycji konkursu jest oświatowa „Solidarność”. Wśród znakomitej ósemki było dwoje uczniów z naszej szkoły Julia Piejko i Jakub Iwaszkiewicz. W czasie uroczystości zostały odczytane laudacje, które pokazywały zalety wyłonionych przez komisję konkursową laureatów. To ogromne wyróżnienie! Gratulujemy Wam!

Beata Kochanowska i Agnieszka Banasiak