II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Dach-Tour 2023/24 odbył się w Gdańskim Liceum Autonomicznym i składał się z dwóch etapów. W pierwszej części rywalizowało 10 drużyn o wejście do finału. Do etapu finałowego zakwalifikowano 5 drużyn. Etap finałowy miał formę Kahoot’a. Odpowiadanie na pytania o polityków, sportowców, zabytki oraz dania typowe dla danego państwa wywołało wiele emocji zarówno u uczniów, jak i kibicujących im nauczycieli.

iv-miejsce-dla-druzyny-z-jedynki-529911.jpg

W II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Dach-Tour 2023/24 naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Krefft - 8b, Maja Kuchta - 8c, Emilian Gulbiński - 8c. Drużyna zajęła po zaciętej rywalizacji IV miejsce!

Gratulacje!

Brygida Pacuła