Od roku szkolnego 2020/2021 Szkoła Podstawowa nr1  w Gdańsku uczestniczy w dwóch  projektach:  „Big Wolrds of Small Entrepreneurs” oraz  „Environment 4 Future.”

W projekcie  „Environment 4 Future” bierze udział 6 państw:

Turcja, Szwecja, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Polska.

Celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z ekologią,  które mają wpływ na środowisko naturalne człowieka i jego przyszłość - „ślad węglowy,”   nadmierne zużycie wody, wpływ transportu na środowisko naturalne człowieka, zużycie energii w różnych krajach, recykling, „dobre odżywianie.”

W projekcie  „Big Wolrds of Small Entrepreneurs”  bierze udział 6 państw:

Turcja, Polska, Grecja, Włochy, Chorwacja, Portugalia

Ten projekt skupia się na  zwiększeniu świadomości naszych uczniów w zakresie podejmowania inicjatywy i planowania ich przyszłości poprzez włączenie ich do edukacji innowacyjnych treści opartych na wielokulturowości.

Ponadto projekt ma na celu wymianę doświadczeń w sferze zatrudnienia oraz potrzeb na rynku pracy, ukierunkowanie młodzieży do nabywania umiejętności potrzebnych i wymaganych na rynku pracy.

W I semestrze 2020/2021 nawiązaliśmy współpracę ze szkołami partnerskimi w wyżej wymienionych krajów. Do tej pory szkoły partnerskie zorganizowały konkurs na logo projektów. W Szkole Podstawowej nr 1 w Gdańsku konkurs wygrali:

Maja Kulik 8e , Maja Domalewska 7a , Kacper Nike 6e , Karol Głowacki 6d

W zawiązku z pandemią część zadań będzie realizowana online. Zadania zaplanowane na II semestr 2020/2021 zostaną przedstawione po spotkaniu ze szkołami partnerskimi.

Zachęcamy do udziału w zadaniach w II semestrze.

Alicja Dułak, Elżbieta Kimmel (szkolni koordynatorzy projektów)