Dnia 25.03. odbył się finał trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Jezykowego „Günter Grass – Lesen macht Spaß”.

Z uwagi na pandemię spotkanie odbyło się online.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu kartki z kalendarza z cytatem Güntera Grassa oraz na uzasadnieniu w języku niemieckim wyboru i podaniu źródła cytatu.

Podczas finału uczeń kl.7d- Oskar zapoznał uczestników z twórczością Güntera Grassa. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie.

Nie mogło zabraknąć również oprawy muzycznej. Było to możliwe dzięki uczdennicy kl.7b – Kalinie.

Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością. Jury miała nie lada problem, aby wybrać najciekawsze prace.

Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Gratulujemy wszystkim uczniom.

Dziękujemy naszym uczniom Oskarowi, Kalinie, Zuzannie i Aleksandrze za zaangażowanie i pomoc w wydarzeniu.