10 września 2019 r. uczniowie klasy III B wzięli udział w grze terenowej na Westerplatte. Celem gry było przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Uczniowie otrzymali zadania do wykonania, które były wskazówką do rozszyfrowania tajnej depeszy i „kluczem do historii”. W trakcie rozwiązywania historycznych zagadek efektywnie łączyliśmy naukę z  zabawą. W czasie wykonywania zadań, rekonstruktorzy zaprezentowali dzieciom wyposażenie i umundurowanie żołnierzy  z okresu II wojny światowej, przeprowadzili musztrę, uczyli opatrywać rany. Dodatkową atrakcją był przejazd drezyną wzdłuż historycznej trasy kolejowej. Mimo deszczowej pogody, wszyscy zachowali się jak dzielni żołnierze Westerplatte!!!

Grażyna Olesiuk wraz z uczniami klasy 3B
oraz Kasia Rokicka-Mazur