Dnia 20.02.2020 r. w naszej szkole odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Językowego „Günter Grass – Lesen macht Spaß”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań literaturą niemieckojęzyczną oraz upowszechnianie kreatywności i twórczości artystycznej. Zadaniem uczniów było zilustrowanie okładki dowolnej książki Güntera Grassa i stworzenie opisu  w języku niemieckim. Uczestnicy wykazali się nie tylko ogromnym talentem plastycznym, ale również językowym. Konkurs połączony był z zajęciami otwartymi, w których uczestniczyli uczniowie klas: 6a,6d,7d oraz zaproszeni goście: Rodziny laureatów , Pani Dyrektor Monika Wojtowicz. Uczestnicy wysłuchali prezentacji ucznia klasy 8a  - Reto - na temat twórczości pisarza. Następnie sprawdzili swoją wiedzę podczas quizu –kahoot. Na wernisażu nie mogło zabraknąć również oprawy artystycznej. Było to możliwe dzięki przepięknemu występowi naszej wiolonczelistki Kaliny - uczennicy kl.6B.
Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni. Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, która ufundowała nagrody dla zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy konkursu: Joanna Anolik, Klaudia Loda, Sylwia Halman- Kulik