Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariusza Zaruskiego w Gdańsku zgodnie z wieloletnią tradycją serdecznie zaprasza w piątek, 7.06.2024 r., w godzinach 15:00 – 18:00 do udziału w Festynie Rodzinnym „Z ekologią za pan brat”. Wydarzenie odbędzie się na boiskach szkolnych.

Program festynu jest przebogaty i nikt nie będzie się nudził!

festyn-z-ekologia-za-pan-brat-534053.jpg

Aktywności w gratosferze na pewno przypomną rodzicom i dziadkom ich dzieciństwo :) Zabawy ruchowe, sportowe, a także stoisko sensoryczne, gry planszowe, origami, kolorowanki i rysowanki, łamigłówki. Dla artystek i artystów – plener malarski, dla miłośniczek i miłośników czytania niezwykłych historii – zabawy z książką. Nie ma też festynu bez malowania twarzy!

Duże bańki – w których można dać się zamknąć i małe bańki… mydlane – które można puszczać. Cudeńka ze skręconych balonów. Przygoda z rekonstrukcją historyczną, a także spotkanie z harcerzami.

Uczennice i uczniowie zaprezentują się podczas występów. Odbędzie się także wystawa pokonkursowa prac plastycznych „Z ekologią za pan brat”, a widownia będzie mogła poprzez głosowanie wybrać najlepsze.

Sprawdzimy, co uda się wylosować w loterii fantowej. Może trafi się prawdziwy skarb?!

Szkoła zaprezentuje realizację projektów z ERASMUSa i wymiany polsko – niemieckiej. Punkt doradztwa zawodowego sprawdzi predyspozycje do wykonywania określonej pracy. Swój punkt konsultacyjny poprowadzi Rada Rodziców, a na stoisku Dnia Dawcy Szpiku wolontariuszki i wolontariusze będą rejestrować nowych chętnych do ratowania życia i zdrowia innym.

Podczas festynu na pewno spotkamy przedstawicielki i przedstawicieli Rady Dzielnicy Piecki – Migowo, a także LWSM Morena.

Dla głodnych prosto ze szkolnej kuchni pojawią się grochówka i chleb ze smalcem, dla łasuchów – ciasta, a dla spragnionych – kawa, herbata, sok i woda.

Fotobudka, klaun, żywe maskotki, dmuchańce, pop corn, wata cukrowa… czyli wszystko, co bardzo lubimy podczas festynów :)

Zapraszamy!!!