Dzień Tumbo w SP1🧡
Tradycyjnie dzień 21 listopada to w naszej szkole Święto Słonika Tumbo. Cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele podejmują wspólnie wiele działań, aby okazać wsparcie dzieciom i młodzieży w żałobie.
W tym roku nasza szkoła była wyjątkowo pomarańczowa. W salach lekcyjnych królował kolor pomarańczowy, słowa wsparcia na plakatach, oknach, tablicach. Pojawił się Słonik 3D, słoniki wykonane z szyszek, orzechów włoskich, piękne pomarańczowe lampiony. W wielu klasach odbyły się zajęcia tematyczne, rozmawialiśmy o emocjach i nie tylko. Uczniowie klas 1-3 oraz świetlicy szkolnej wykonali z nauczycielami piękne plakaty.
W listopadzie odbył się w naszej szkole szkolny konkurs krawiecki „Pomarańczowy Słonik”. Uczniowie wykonali 31 pięknych słoników, które mogliśmy wspólnie podziwiać na wystawie i odbyło się głosowanie na najciekawszego słonika. Głosowaniu towarzyszyło wiele emocji. Część Słoników zamieszka w gabinetach naszych szkolnych pedagogów oraz psychologów, pozostałe wyruszą w drogę do Fundacji Hospicyjnej.
Całości wydarzeń towarzyszył Pomarańczowy Kiermasz, z którego dochód stał się cegiełką dołączoną do zbiórki funduszy na rzecz dzieci i młodzieży w żałobie. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy 4566,30 zł.
Dzień Tumbo jest organizowany przez Fundacja Hospicyjna prowadzącą Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, wspierany przez Miasto Gdańsk, a realizowany przez przedszkola i szkoły w całej Polsce! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na portalu www.tumbopomaga.pl oraz do wpłat na Fundusz Dzieci Osieroconych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Dnia Tumbo w naszej szkole. Wspólnie okazaliście ogromne serce i dobroć.

Organizatorzy Dnia Tumbo