21 września przypada Światowy Dzień Orderu Uśmiechu - odznaczenia wyjątkowego i niepowtarzalnego. Przede wszystkim jest jedynym orderem przyznawanym przez dzieci. A ponadto jest “Made in Poland”, bo wymyślili go ponad 50 lat temu miłośnicy Dobranocki “Jacek i Agatka” :) Order Uśmiechu jest niezwykle ceniony przez odznaczonych, bo otrzymują go wtedy, gdy działają na rzecz dobra dzieci, dbają o poszanowanie ich praw.

Dlatego w tym dniu jedynkowe pierwszaki poznały historię powstania Orderu Uśmiechu oraz wybranych Kawalerów, czyli laureatów tego odznaczenia.

Tym wydarzeniem uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami rozpoczęli realizację Projektu Edukacyjnego “Nie ma dzieci, są ludzie” (Janusz Korczak), skierowanego na uświadamianie dzieciom ich praw, które wynikają przecież z praw człowieka oraz pokazania tych, którzy o to dbają. A okazją do zatrzymania się nad tym tematem jest przypadające właśnie 75-lecie Organizacji Narodów Zjednoczonych, której przyświeca idea stania na straży poszanowania każdego człowieka.

Wychowawczynie klas I