Dnia 17.10.2018 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Nauki” pod patronatem Politechniki Gdańskiej. W warsztatach wzięło udział 270 uczniów z klas siódmych, ósmych oraz klas trzecich gimnazjum. Zajęcia rozpoczęły się widowiskowym pokazem specjalnym: „Wściekły, ciekły gaz”, który wprowadził uczniów w tematykę zaplanowanego wydarzenia. W czterech salach lekcyjnych na uczniów czekały ciekawe eksperymenty. Uczniowie wcielili się w rolę młodych naukowców i tworzyli fantastyczne obwody elektryczne oraz wybuchające wulkany. Równie fascynujące były eliksiry chemiczne   i fabryka prądu, w której aż iskrzyło od pozytywnej energii. Dzień Nauki z EduFun okazał się niesamowitym i niezwykle kreatywnym  spotkaniem, które nie odbyłoby się bez zaangażowania naszych nauczycieli: p. Anety Kramek i p. Grażyny Laski.