Co ma wspólnego chemia z teatrem? O tym uczniowie klasy 7 a mogli się przekonać na edukacyjno – artystycznych warsztatach. W trakcie zajęć uczestnicy mogli poznać magiczną historię Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w czterech ciekawych blokach tematycznych, a także przekonać się na własne oczy jak powstaje dym do efektów specjalnych, dżin w butelce czy niewidzialny list. A co najważniejsze, uczniowie sami wcielali się w role aktorów i twórców spektakli, konstruując własne rekwizyty sceniczne oraz wykonując zadania niezbędne do wykreowania widowiska teatralnego. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących ciekawostek z zakresu nauk ścisłych, jak i mogli rozwijać swoją kreatywność, biorąc udział w zadaniach wymagających pracy zespołowej.

Celem projektu było zainteresowanie młodych ludzi chemią, fizyką, matematyką i biologią jako przedmiotami przydatnymi w każdej dziedzinie życia poprzez praktyczne zajęcia warsztatowe oparte na technikach teatralnych.

Wychowawczynie: Sylwia Kołomecka, Ewa Musielak