Określili swoje potrzeby, świadomie zagłosowali i przerwy międzylekcyjne stały się przyjemniejsze i ciekawsze. Uczniowie klas młodszych mogą już korzystać z efektów ostatniej edycji Budżetu Uczniowskiego, w której wygrał projekt pt. „Przerwa jest dla nas” – korytarz miejscem integracji międzyklasowej. W ramach jego realizacji zakupiono i ustawiono różne instalacje: ścieżki edukacyjne, tory zabaw, gry, klocki itp. Wszystko było gotowe w poniedziałek, 10.01.2022 r., w dniu powrotu uczennic i uczniów do szkoły po czasie edukacji zdalnej. Oprócz kwoty wydzielonej przez dyrektora z budżetu szkoły przedsięwzięcie wsparła także Rada Rodziców, przekazując dodatkowe środki. Bardzo dziękujemy!

Dzieci - oprócz radości, jaką daje im zabawa, chwili relaksu przed następnymi lekcjami - mają wielką satysfakcję i poczucie sprawczości, że przyczyniły się do zmian w ich otoczeniu. “Na to głosowaliśmy!” - powtarzają i wiedzą, że ich głos miał znaczenie.

Koordynatorka BU w klasach I - III

Małgorzata Biernat