Czy w szkole można zdobyć Himalaje? Wejść na najwyższe szczyty  świata? Okazuje się, że tak. Mogli się o tym przekonać uczestnicy warsztatów, które odbyły się w naszej szkole w środę 31 października. Poprowadził je pan Paweł Nerkowski, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom klas 4 i 5 biografie Jerzego Kukuczki i Wandy Rutkiewicz.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć himalajskie szczyty, „odwiedzić” Katmandu. Razem z Kingą Baranowską „weszli” na szczyt Kanczendzongi. Pan Paweł opowiedział nam o chorobie wysokościowej, której doświadczył między innymi Jerzy Kukuczka. Opowiedział również jak Wanda Rutkiewicz- „pierwszy Polak”, zdobyła Mont Everest i co ją łączyło z postacią papieża Jana Pawła II. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przymierzyć prawdziwy kombinezon himalaisty, gogle, uprząż. Mogli wziąć do ręki czekan, aby przez chwilę poczuć się jak wspinacz wysokogórski. A „na deser” mogliśmy zakupić książki z Wydawnictwa Na szczyt. I okazało się, że nawet w „jedynce” zdobywanie ośmiotysięczników jest możliwe… a na pewno niektórym uczestnikom warsztatów kiedyś to się uda.