Uczniowie z klasy 2e pod opieką nauczycielek p. I. Barańskiej i p. D. Lis oraz uczniowie z klasy 2f wraz z p. G. Olesiuk i p. K. Rokicką-Mazur wybrali się na wycieczkę do Parku Rekreacyjno- Edukacyjnego w Sarbsku na „żywą lekcję” przyrody. Obejrzeliśmy dwa pokazy z fokami w roli głównej- foki szare oraz foki pospolite, ale również niezwykle inteligentne uchatki kalifornijskie. Foki wprawiły nas w ogromny zachwyt. Jedna z nich nawet uraczyła widza soczystym całusem. Kolejną atrakcją Sea Parku był multimedialny show z małym wielorybem, Błękitkiem. Podczas podwodnego i interaktywnego spektaklu Błękitek opowiadał różne ciekawostki o przyrodzie, oceanach, a nawet i zadawał pytania, co było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Widzieliśmy park miniatur z latarniami morskimi, wrak statku odwrócony do góry nogami. Oprócz tego odwiedziliśmy Muzeum Marynistyczne z ciekawymi eksponatami oraz wirtualne Oceanarium Prehistoryczne z kinem 3D i 5D i zobaczyliśmy, jak wyglądały istoty żyjące pod wodą miliony lat temu.  Nasza wędrówka po Sea Parku zakończyła się zabawą w parku linowym z torem przeszkód. To była niezwykle ciekawa wycieczka.

LInk do zdjęć

Grażyna Olesiuk i Izabela Barańska