Wydaje się, że uczniowie czekają na dzwonek kończący lekcje, by w pośpiechu opuścić mury szkoły. Jednak uczniowie kasy V c postanowili spędzić noc szkole. Wieczorem 28 września spotkaliśmy się w szkolnej szatni. Każdy zabrał swój śpiwór, przytulanki, jedzonko na wieczór filmowy i kilka walizek, które wprawiły w zdumienie wychowawcę.  Po przygotowaniu miejsca do spania, przyszedł czas na upragnioną kolację w wersji fit- pizza! To jest to co uczeń klasy V c na nocowisku lubi najbardziej! Zjedzona kolacja dała wszystkim siły na wspólną zabawę dyskotekową i zwiedzanie zakamarków szkoły z latarkami w dłoni. Wspólnie spędzona noc był również wspaniałą okazją do świętowania Dnia Chłopaka. Panowie otrzymali wspaniałe upominki, które panie przygotowały własnoręcznie. I choć noc już była ciemna, a opiekunowie zmęczeni- uczestnikom nocowiska zmęczenie było obce. Sił wystarczyło na wspólne gry planszowe, bitwę na poduszki i ganianie po szkolnym korytarzu. A kiedy już zmęczenie niektórym dało się we znaki, przyszedł czas na szkolne kino. Film za filmem- aż do pobudki, która nieubłaganie nastąpiła o 6:00 nad ranem. Kiedy zapiał kur- posprzątane zostało miejsce noclegowe, zjedzone śniadanie i uśmiechnięci uczniowie klasy V c zostali oddani w ramiona rodziców.

Zmęczone opiekunki
Justyna Zedlewska i Anna Stąsiek