15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Białej Laski – Dzień Osób Niewidomych (w ramach Kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” organizowanej  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy).

Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych, rozszyfrować hasło zapisane alfabetem Braille’a, zapoznać się z savoir vivre wobec osób niewidomych, poznać historię Adama, ucznia Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie zauważyli potrzeby i problemy osób niewidomych.

Agnieszka Tarkowska, Milena Banasiewicz