O tym, że nauka przez odkrywanie i doświadczanie jest najbardziej skuteczna wie chyba każdy. W dniu 14 listopada w naszej szkole królowały pokazy, doświadczenia i eksperymenty. Festyn naukowy odbył się w ramach projektu współfinansowanego przez Radę Dzielnicy Piecki – Migowo a zorganizowanego na terenie naszej szkoły. Na spotkanie przybyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gdańsku.

Program festynu był tak urozmaicony, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Uczniom najbardziej podobały się „wybuchowe eksperymenty” oraz rozwiązywanie kryminalistycznych zagadek. Podczas naukowego sciene show młodzież dowiedziała się czym są reakcje wodno – azotowe, implozja oraz jak można wywołać mały deszcz.

W czasie imprezy uczniowie  mieli okazję spróbować swych sił w następujących stacjach tematycznych:

- Fizyk detektyw

- Atmosferyczne podróże kosmiczne

- Chemiczny masterchef

- Hollywood eksperymentuje

Celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie ciekawości świata i zachodzących w nim zjawisk. Uczniowie z fascynacją i radością wykonywali kolejne doświadczenia. Z zainteresowaniem obserwowali wyniki kolejnych zachodzących reakcji. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Atrakcje tego dnia pokazały, że wspólne eksperymentowanie to idealny sposób na integrację!

Koordynatorki projektu: Sylwia Kołomecka, Grażyna Laska