21 listopada to od kilku lat dzień szczególny w naszej szkole. Społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele podejmują wspólnie wiele działań, aby okazać wsparcie dzieciom i młodzieży w żałobie.  

Choć za oknem dominują odcienie bieli i szarości, nasza szkoła była dziś radośnie pomarańczowa. W wielu klasach odbyły się zajęcia tematyczne, rozmawialiśmy o emocjach i nie tylko. Uczniowie wraz z wychowawcami wykonali piękne „Plakaty pełne wsparcia”, które umieszczone zostały w wielu miejscach w szkole. Wychowankowie oddziałów 0 wykonali prace plastyczne poświęcone Słonikowi Tumbo. Dzięki zaangażowaniu klas 1-3 oraz ich wychowawców na poziomie 300 mogliśmy podziwiać wielkie serce ułożone z małych różnokolorowych słoników. Uczniowie starszych klas wpisali wiele pięknych słów do księgi „Okaż Wsparcie”.

Całości wydarzeń towarzyszył Pomarańczowy Kiermasz, z którego dochód stał się cegiełką dołączoną do zbiórki funduszy na rzecz dzieci i młodzieży w żałobie.  

Dzień Tumbo jest organizowany przez Fundację Hospicyjną prowadzącą Hospicjum Dutkiewicza, wspierany przez Miasto Gdańsk, a realizowany przez przedszkola i szkoły w całej Polsce! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na portalu www.tumbopomaga.pl oraz do wpłat na Fundusz Dzieci Osieroconych.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację dzisiejszego dnia. Wspólnie okazaliście ogromne serce i dobroć.  

 

Szkolne Koło Wolontariatu