W dniu 1 marca klasa 7a miała okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Gdańsku. Uczniowie nie tylko mogli się przyglądać ale również czynnie wcielić w poszczególne role: prokuratora,  obrońcy, protokolanta, ławników, oskarżonego, oskarżyciela oraz  świadków. Nasi podopieczni mieli niepowtarzalną możliwość zapoznania się z przebiegiem typowego postępowania karnego, jakich wiele toczy się przed polskimi sądami, i jednocześnie poznania zasad jakie obowiązują przed sądem.  Młodzież bardzo uważnie obserwowała przebieg toczącej się rozprawy. Doświadczenia zdobyte podczas  wizyty pozwolą uczniom bardziej świadomie wybrać swoją zawodową drogę i staną się dla nich cenną lekcją życia.

Wychowawczynie: Sylwia Kołomecka, Ewa Musielak