Dnia 20.03.2019r. w naszej szkole odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Językowego „Günter Grass – Lesen macht Spaß”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań literaturą niemieckojęzyczną oraz upowszechnianie kreatywności i twórczości artystycznej. Zadaniem uczniów było zilustrowanie ulubionej postaci z utworów Güntera Grassa i stworzenie opisu bohatera w języku niemieckim. Uczestnicy wykazali się nie tylko ogromnym talentem plastycznym, ale również językowym. W konkursie wzięło udział 12 szkół z województwa pomorskiego, zaś jury nagrodziło 11 uczniów. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni. Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, która ufundowała nagrody dla zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: Joanna Anolik, Monika Lickiewicz, Sylwia Halman- Kulik.

WYNIKI KONKURSU:
1. MIEJSCE: